Jakie zabiegi kosmetyczne można robić latem, a jakie nie?

Nie bez powodu sezon na wizyty w salonach kosmetycznych to jesień i zima aż do wczesnej wiosny. Nie tylko łatwiej wtedy wypracować rutynę, kiedy potrzebujemy całej serii zabiegów, aby przyniosły najlepsze efekty, ale i sporą część z nich wykonywać można tylko wtedy, kiedy skóra nie jest narażona na intensywne promieniowanie słoneczne.

W okresie zimowym wykonywać należy większość peelingów. Stanowią one sposób na zmniejszenie rozszerzonych porów, trądziku, redukcję takich problemów jak przebarwienia i blizny, działają odmładzająco i odświeżająco. Jednak usunięcie zewnętrznych, a niekiedy nawet wewnętrznych warstw naskórka czy to za pomocą kwasów lub enzymów, czy też ścierania mechanicznego sprawia, że skóra jest pozbawiona na pewien czas ochronnej warstwy. Wtedy bezwzględnie unikać trzeba opalania i niezależnie od pory roku przed wyjściem na zewnątrz nakładać krem z filtrem. Wyjątkiem jest peeling kwasem migdałowym – jego cząsteczki przenikają przez naskórek do głębszych warstw, stymulując odnowę, ale nie powodując całkowitego zerwania na zewnątrz, więc nie uwrażliwia na promienie UV. Nazywany bywa nawet peelingiem letnim. Warto jednak zwrócić uwagę, że słońce jest jednym z czynników wpływających na starzenie skóry, może prowadzić do przebarwień, a nawet powstania nowotworów, twarz powinna być więc zawsze chroniona wysokim filtrem.

Podobnie w okresie zimowym wykonywać należy wszelkie zabiegi z użyciem lasera, gdyż jego działanie może powodować nadwrażliwość skóry. Także w przypadku depilacji laserowej nie tylko przed i po zabiegu należy unikać opalania, ale też mocno zbrązowiała skóra będzie miała wpływ na skuteczność, bowiem usuwane włosy muszą być znacznie ciemniejsze od otaczającej je skóry. Natomiast w przypadku depilacji woskiem lub pastą cukrową należy brać pod uwagę już tylko czasową skłonność do podrażnień, a więc unikać słońca przez około dwa tygodnie wcześniej – przy okazji to czas, kiedy musimy dać włoskom odrosnąć na tyle, by dały się wyrwać, a także 2-3 dni później.

Jak widać chociaż zima jest porą roku, kiedy możemy sobie pozwolić na więcej, to także i latem możemy czasem odwiedzić salon kosmetyczny. Jeżeli nie wiemy, jakie zabiegi kiedy są bezpieczne i czy należy wykonywać je w seriach czy pojedynczo dadzą zadowalający efekt, nieoceniona będzie stała, zaufana kosmetyczka. Warszawa ma wiele salonów z rozbudowaną ofertą [więcej: baza salonów], ale kiedy już znajdziemy osobę, z której usług lubimy korzystać, warto trzymać się kogoś, kto zna naszą skórę i nas same.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>