Usługi z zakresu protetyki

Wypadanie zębów to poważny problem, którego nie należy bagatelizować. Wśród ludzi dorosłych brak jednego lub kilku zębów może dotykać aż 30 % osób. Jest to więc dość powszechna patologia. Na co dzień jednak rzadko widujemy ewidentne ubytki uzębienia. Z czego to wynika? Po pierwsze, wiele osób ukrywa swoje braki uzębienia. O ile jest to możliwe, maskują oni braki zębów, nie uśmiechając się. Jest to jednak bardzo trudne, gdyż sama mowa jest często zaburzona, gdy nie mamy jednego lub kilku zębów. Z drugiej strony, współczesna medycyna umożliwia doskonałe odbudowanie naszych ubytków. Wiele osób korzysta z zabiegów protetycznych, które na nowo pozwalają im się uśmiechać.

Usługi z zakresu protetyki może zaproponować nam doświadczony w tym temacie stomatolog. W Gdańsku znajduje się wiele przychodni stomatologiczno- implantologicznych. Spora ilość osób ceni sobie ich doświadczenie i są one zadowolone z udostępnianych tam usług. Z drugiej strony wiele osób nie korzysta z fachowej pomocy. W jaki sposób pomoże nam dentysta? Gdańsk posiada wiele gabinetów, w których procedury związane z uzupełnianiem ubytków wyglądają podobnie. Z pewnością istnieją różnice w cenie proponowanych usług. Warto więc zorientować się jakie są koszty konkretnego leczenia, a także jakie jest doświadczenie danej firmy.

Pojedynczy ubytek można zastąpić implantem z koroną. Z kolei w przypadku bardziej rozległych braków najczęściej stosuje się mosty. Na zębach sąsiadujących, które są oszlifowane, zawiesza się brakujące zęby. Z pewnością pojedyncze implanty są mniej inwazyjne niż całe mosty. Jednak wiele zależy od stanu uzębienia, jaki lekarz zastanie w naszych ustach. W przypadku zaawansowanych ubytków, łącznie z całkowitym brakiem zębów, zwykle zakłada się protezy. Klasyczne ruchome protezy wymagają dobrego kleju, który je unieruchomi. Inaczej korzystanie z nich będzie bardzo problematyczne i niewygodne. Alternatywą są protezy nieruchome, wszczepiane w kości szczęki i żuchwy. Należy pamiętać, że brak zębów to problem nie tylko estetyczny. Ubytki w uzębieniu mają wpływ na funkcję mowy, jedzenie, picie, a także kształt naszej twarzy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że utrata nawet jednego zęba jest poważną kontuzją. Sprzyja ona próchnicy, zaburza stabilność pozostałych zębów oraz powoduje liczne i długoterminowe komplikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>